PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789877}

LA 92

7,8 1 078
ocen
7,8 10 1 1078
8,0 4
oceny krytyków
LA 92
powrót do forum filmu LA 92

Jeśli pobicie pałkami przez policjantów uciekającego pijanego kierowcy jest brutalnością, to jak należy określić katowanie przypadkowej osoby niemalże na śmierć, rozebrania jej, rzucanie w nią butelkami i malowania po ciele sprayem? Właśnie te fragmenty dokumentu są najbardziej szokujące - agresja wobec przypadkowych białych, a nie skandalicznie wyroki sądów, które według niektórych te zachowania usprawiedliwiają.

ocenił(a) film na 8
Engel696

Dokument świetnie pokazuje spiralę nienawiści, której przyczyną nie były "skandaliczne wyroki sądów" tylko długotrwałe dzielenie ras. Nikt o zdrowym umyśle i kręgosłupie moralnym nie pochwali tego co robili czarni bijący losowych białych (tu zgadzam się że były to najbardziej szokujące ujęcia) ale z drugiej strony gdyby takie zachowania nie miały miejsca, gdyby nie było tej okropnej utraty życia, zdrowia, mienia i godności to ludzie u władzy zamietli by wszystko pod dywan i zachowali status quo. Dokument wg mnie uświadamia że to ta pierwsza myśl "on jest gorszy ode mnie" prowadzi do całej dalszej nienawiści, rozkręca tę spiralę, a jeśli Ty skończyłeś seans opowiadając się po KTÓREJKOLWIEK stronie to jest to dla mnie ogromna strata.

ocenił(a) film na 9
Engel696

Oczywiście, że dla rasisty takiego jak ty najbardziej szokujące jest następstwo rasistowskiego ataku umundurowanych białych na czarnego człowieka od samego przyczynku.

Uciekającego pijanego kierowcę zakuwa się w kajdany i zamyka w więzieniu zgodnie z prawem a nie pałuję się, bo nie lubisz czarnych i masz pozycję dzięki której ujdzie ci to sucho.

ocenił(a) film na 8
Engel696

Nienawiść rodzi nienawiść. 'Bez sprawiedliwości nie ma pokoju'. Te sceny, o których mówisz to były skutki zachowania białych. Nikt nie powie ci, że to dobre, ale nikogo to nie dziwi. Jak od urodzenia jest sie najgorszym śmieciem, wychowywanym w nienawiści i widzisz, ze nawet prawo nie jest sprawiedliwe..to wszystko sie kumuluje, a to byli młodzi ludzie. A młodzi ludzie mają to do siebie..impulsywność, zagubienie..tu w dodatku gniew i chęć wolności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones