PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789877}

LA 92

7,8 1 078
ocen
7,8 10 1 1078
8,0 4
oceny krytyków
LA 92
powrót do forum filmu LA 92

Oj zabił swoją żonę w tym czasie i dzięki tym zamieszkom został uniewinniony, bo jego obrońcy oskarżyli policjantów o rasizm... o tym to już nikt nie wspomni.

BloodyMaja

nie w tym czasie, tylko 3 lata później... a został uniewinniony przez ławę przysięgłych o IQ muszki owocówki ;)

baron666

"(...) ławę przysięgłych o IQ muszki owocówki"? ewidentnie nie obejrzałeś w ogóle dokumentu "LA 92". gdybyś obejrzał, nie pisałbyś takich bzdur.

isobel

Ty za to obejrzałaś jeden dokument i wiesz wszystko... Ława składała się w większości z kretynów, a że w dodatku chcieli "pomścić" Rodney'a Kinga wie każdy...

baron666

a jednak. nie żeby mnie to dziwiło, ale miałam rację: nie obejrzałeś nawet dokumentu pod którym dyskutujemy. można wywnioskować kilka prostych, oczywistych rzeczy.

po 1: nie jestem wszystkowiedząca, ale definitywnie wiem znacznie więcej od ciebie i od BloodyMai w tej sprawie. jakby nie było, to wy się tu ładnie pogrążacie

po 2:, można cię pokrótce idealnie podsumować "gówno wiem, ale i tak się wypowiem".


dobrze chociaż że na szybko wygooglować sobie Rodneya Kinga. a btw, skoro ława przysięgłych na procesie O.J.'a w większości składała się z kretynów (czy. z czarnych) to ciekawe jak określiłbyś ławę przysięgłych na procesie Kinga i tamtych 4 policjantów? ;)

isobel

Widziałem z 5 dokumentów o L.A. Riots i szczerze nie chce mi się już tego wałkować. I owszem wyroki w sprawach Kinga, Latashy Harlins i O.J.'a są wszystkie jednakowo skandaliczne. Poza tym przepraszam Cię za mój komentarz w innym miejscu. Byłem pod wpływem alkoholu, a ktoś obrażał mojego idola... Tak czy siak zachowałem się jak kmiot a Ty nie zasłużyłaś sobie na to.

BloodyMaja

..... -.-

nie zostało o tym wspomniane dlatego że O.J. Simpson zabił swoją byłą żonę i jej przyjaciela Ronalda Goldmana w 1994. a wspomniane zamieszki miały miejsce w 1992 roku (stąd też tytuł dokumentu: "LA 92").

oczywiście wydarzenia które doprowadziły do tych niesłynnych zamieszek miały ogromny wpływ na werdykt w procesie O.J. Simpsona.

BloodyMaja

Nie obejrzy dokumentu, a i tak wyskakuje z O.J. Simpsonem. Dziewczyno, nie ośmieszaj się... Może warto jednak obejrzeć najpierw uważnie i w całości film, a dopiero potem zakładać do niego temat na forum? Tak tylko proponuje...

ocenił(a) film na 8
BloodyMaja

https://en.wikipedia.org/wiki/Rodney_King

Tu jest napisane, że ją ranił i żona nie wniosła skargi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones